Terapie w acentrum

Metoda "plastrowania" została opracowana przez japońskiego chiropraktyka doktora Kenzo Kase. w latach siedemdziesiątych XX wieku. Polega ona na aplikacji specyficznych taśm na skórę pacjenta, dzięki czemu osiągnąć można różne efekty terapeutyczne w zależności od sposobu aplikacji.

Taśmy oddziaływają bezpośrednio na skórę (czyli na zakończenia nerwowe i receptory bólowe, czucia dotyku powierzchniowego oraz czucia głębokiego), a poprzez nią na powięzie, mięśnie, układ limfatyczny i dalej ich wpływ przenosi się na układ nerwowy, krwionośny oraz układ stawowy, co pozwala na wszechstronne wykorzystanie tej techniki w procesie terapeutycznym.

Kinesiology Taping stosuje się:
 • w leczeniu dysfunkcji narządy ruchu (przeciwbólowo, przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie, przyspieszanie procesów gojenia, korekcja mechaniczna, poprawa stabilizacji, poprawa i wpomaganie funkcji grup mięśniowych)
 • przy wskazaniach do drenażu limfatycznego,
 • przy bliznach i krwiakach,
 • w celu normalizacji napięcia mięśniowego (zarówno rozluźniające, jak i poprawiające napięcie).
Cechami charakterystycznymi plastra są: elastyczność i rozciągliwość tylko na długość, ciężar i grubość zbliżone do parametrów skóry, hipoalergiczność i właściwości wodoodporne. Plastry nie są nasączone żadnym lekiem - dzięki czemu mogą być techniką terapeutyczną lub wspomagającą proces terapii każdego pacjenta, niezależnie od wieku i innych dolegliwości - ich efektywność zależy od techniki i rodzaju aplikacji.

Kinesiology taping jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów, nie wyklucza innych form terapii, efekty widoczne wkrótce po zklejeniu i utrzymują się po usunięciu plastra.

Więcej o tej formie terapii na www.kinesiologytaping.pl i www.ireha.eu.
image
Kalendarz szkoleń
 

Kalendarz szkoleń

Sprawdż aktualne terminy szkoleń. Wejdź i zapisz się na dogodny termin. Zapraszamy

Kontakt z nami

W razie pytań w sprawie szkoleń, terapii lub terminów, prosimy o kontakt pod nr. tel.: (22) 846 53 98 lub emailem biuro@acentrum.pl

Napisz do nas

 • Terapia ręki

  Dostępna jest już długo oczekiwana książka "Terapia ręki"Więcej informacji jak zamówić. Read More
 • Metoda NDT-Bobth

  Usprawnianie według Metody NDT-Bobath ma pomóc dziecku we wszechstronnym rozwoju tak, aby mogło uzyskać niezależność w życiu i wykorzystać swe możliwości na tyle, na ile pozwala istniejące uszkodzenie Ośrodkowego Układu Nerwowego. Read More
 • Szkolenia i warsztaty

  Nowe terminy szkoleń w ośrodku aCentrum. Wejdź i sprawdź aktualny kalendarz szkoleń. Zapraszamy na szkolenia. Read More
 • Kiedy na terapię?

  Przedstawiamy poniżej listę niepokojących objawów, które mogą pojawić się w zachowaniu dziecka i które powinny skłonić rodziców do odbycia wizyty u neurologa. Read More
 • 1